Mezoterapie Most

Co je Mezoterapie dermarollerem a proč ji použít?

Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se speciální léčivé roztoky (kyseliny hyaluronové, směs aminokyselin, koenzymů, botoxu atd.) aplikují mikrovpichy do vrchní a střední vrstvy kůže (epidermis a dermis). Dermaroller je malý válec posetý jemnými kovovými mikrojehlicemi. Jedná se o zdravotnický prostředek který vede k rozmnožení buněk a vytvoření nové tkáně vrstev vláken elastinu a kolagenu, stejně jako nových kapilár pro prokrvení. Tento postup se nazývá kolagen indukční terapie (CIT). Vytváří se dvojnásobné množství reprodukovatelného kolagenu, než které je k dispozici před ošetřením a tedy dochází k přirozenému vypnutí a omlazení pokožky. Ošetření trvá celkem 60 minut, je prakticky bezbolestné a velmi efektivní. Viditelný výsledek je patrný již po prvním ošetření.  Pro dlouhotrvající efekt se doporučuje sezení opakovat, nejlépe 5x s měsíčním odstupem. Ošetření je možné provést kdykoliv v průběhu roku a na celé tělo (preferuji říjen až duben).

 

Co dermarollerová Mezoterapie umí? - viděli jste v pořadu Mladší o pár let

  • Obnovuje mladistvý vzhled pokožky - revitalizuje pleť, obnovuje tonus, rehydratuje, zpevňuje kontury celého těla
  • Zpevňuje, revitalizuje, rehydratuje oblast dekoltu včetně poprsí
  • Vyhlazuje střední a drobné vrásky
  • Zesvětluje benigní hyperpigmentace včetně melasma
  • Potlačuje hypotrofické jizvy, snižuje jejich hloubku
  • Redukuje a léčí celulitidu  "pomerančovou kůži" zejména v oblasti hýždí a stehen
  • Podporuje tvorbu kolagenu, který omezuje rozvoj pajizévek - strií v podkoží
  • Vyhlazuje trudovitou pleť a zjizvenou pleť po akné
  • Obnovuje vlasový růst

 

Jak probíhá ošetření?

Ošetření trvá cca 60min. Po předchozí desinfekci se nanese účinné sérum na pokožku. Poté se na kůži přiloží dermarollerový válec, jímž se opakovanými tahy naruší povrchová struktura pokožky a vytvoří se transportní kanály pro účinné látky. Ošetření není bolestivé, ovšem pro citlivější zákazníky lze použít lokální anestetika. Poté se oblast zchladí a natře speciálním hydratačním krémem. Po aplikaci může být pokožka 1-2 dny zarudlá. V této době se nesmí na přímé slunce, nebo do solária a oblast se natírá krémem s vysokým ochranným faktorem.

 

Můžete Mezoterapii aplikovat jako kosmetička?

Samozřejmě, vlastním certifikát -  viz.  záložka na panelu vlevo.

 

 

Jak dochází k omlazení a vypnutí pokožky, nebo odbourávání tuku v podkoží?

Novotvorba kolagenních vláken celkově pozitivně působí na strukturu kůže. Navíc dochází ke stimulaci fyziologické obnovy nejsvrchnější vrstvy kůže – pokožky - aktivací dělení keratinocytů. Drobné mikropóry rovněž usnadňují lokální prostup vybraných látek do hlubších vrstev pokožky. Na tomto principu jsou založena séra pro mezoterapii. Mikropóry v pokožce, které vznikly bezprostředně po dermarollingu, se uzavírají do 10 až 15 minut po výkonu.

viz. obrázek

 

Odborné vysvětlení účinků:

Působení dermarolleru je založeno na schopnosti podporovat vlastní regenerační aktivitu organizmu. Vstup mikrojehlic do kůže stimuluje nervová zakončení ve škáře a podkoží, avšak jehlice jsou tak tenké, že při použití nevyvolávají poškození kůže. Tím zůstává plně zachována bariérová funkce pokožky. Stimulace koncových nervových zakončení spouští fyziologickou kaskádu reakcí, které vedou k procesu hojení. Klíčovou roli hrají kožní buňky v okolí mikropórů, které se vytvoří po dermarollingovém ošetření. Uvolňují signální molekuly, které aktivují tvorbu nových buněk, zejména fibroblastů. Tyto buňky jsou ve škáře zodpovědné za novotvorbu kolagenních a elastických vláken. Současně fibroblasty migrují k mikropórům a uzavírají je. Uzavření se děje velmi rychle, takže histologicky nelze zjistit žádné poškození tkáně.

 

Proč působí dermarollerová terapie proti hypertrofickým jizvám?

Tvorba kolagenních vláken  pomocí dermarolleru vede ke zpevnění (zhutnění) škáry a k vyplnění atrofických jizev. Tyto jizvy mohou vznikat například po prodělaných zánětech kůže typů akné, po neštovicích nebo jako důsledek hlubších kožních infekcí, případně jako poúrazové následky. Jediný vpich jehlou nemůže ovlivnit atrofické jizvy, avšak stovky mikrojehelců na válci dermarolleru vyvolává proces novotvorby kolagenu.

 

Kontraindikace

Těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající mimo i v místě aplikace, poruchy srážlivosti krve, výrazně stresový typ člověka, akutně probíhající onemocnění, onemocnění ovlivňující funkci imunitního systému, solární erytém, známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných sér.